top of page

Tipy na výlety

Kemp pod Pustevnami je ideálním místem pro vaše turistické výlety po okolí, cyklisty jistě potěší cyklostezka Bečva, v létě se můžete okoupat v přírodním koupališti kousek od kempu nebo na přehradě v Horní Bečvě, nejbližší město – Rožnov pod Radhoštěm – zase potěší milovníky kultury, kde můžete navštívit proslulý
skanzen – Valašské muzeum v přírodě nebo příjemnou lesní procházkou si vyjít na Jurkovičovu rozhlednu.

Pustevny a Radhošť

Přímo z kempu vede značená turistická trasa na Pustevny, odtud můžete pokračovat po hřebeni dále na Radhošť. 

Pustevny jsou nejznámějším a nejoblíbenějším cílem turistů v Beskydech. Pro Pustevny jsou typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu koncem 19. století na návrh architekta Dušana Jurkoviče.

Z Pusteven se příjemnou hřebenovou túrou dostanete na vrchol Radhoště, kde se nachází horský hotel Radegast a na vrcholu kaple Sv. Cirila a Metoděje, která je volně přístupná.

Rožnov pod Radhoštěm

Nejbližší město, vzdálené od kempu 10 km – Rožnov pod Radhoštěm, leží v údolí řeky Bečvy a na úpatí památné hory Radhošť, je oblíbeným a atraktivním cílem turistů ze širokého okolí. Navštívit zde můžete Valašské muzeum v přírodě nebo si vyjít na Jurkovičovu rozhlednu, která je postavena ve stejném stylu, jako Jurkovičovy stavby na Pustevnách. Relaxovat můžete ve vyhlášených Pivních lázních.

Koupání v okolí

Přírodní koupaliště - Prostřední Bečva

Nejbližší osvěžení v letních měsících vám nabídne přírodní koupaliště, které se nachází 500 m od kempu. Unikátní je tím, že k čistění nepotřebuje žádnou chemii, o čištění vody se stará speciální nádrž osázená vodními rostlinami.

Přehrada - Horní Bečva

Přehrada na Horní Bečvě je další z atraktivních lokalit blízko kempu a nabízí skvělý relax a odpočinek u vody na pláži, kolem přehrady vede cyklostezka, je zde vybudováno nové dřevěné molo pro lepší vstup do vody a dětské hřiště.

Koupaliště - Rožnov pod Radhoštěm

Pokud se nespokojíte s přírodním koupalištěm na Prostřední Bečvě nebo s přehradou na Horní Bečvě, klasické koupaliště a aquapark vám nabídne město Rožnov pod Radhoštěm. Nachází se zde velký plavecký bazén, ale také zábavná část se skluzavkou a tryskami. Zabavit své děti můžete také v lanovém a zábavním centru - v Gibon parku, který je hned vedle koupaliště.

Sportovní využití v okolí

Cyklostezka Bečva, na kterou se můžete napojit nedaleko kempu, zase potěší všechny vyznavače aktivní dovolené. Cyklostezka vede údolím kolem řeky Bečvy, přes Rožnov do Valašského Meziříčí, odtud můžete pokračovat dále buď na Vsetín nebo na Hranice…

Široké sportovní využití je na Zavadilce – 500 m od kempu se nachází sportovně rekreační areál, jehož součástí jsou tenisové kurty, hřiště na volejbal a nohejbal, tenisová stěna a hřiště pro děti s herními prvky.